Post Top Ad

Afyon Termal Oteller/ Budan Termal Otel

Sizinle görüşmeyeli ne kadar uzuuun zaman oldu yaa... Şu aralar ülkecek ve milletcek sınanıyoruz ama biliyorum hepsi geçecek.. Önemli olan zor zamanlarda dayanışma içinde olmak bunun da örneklerini her zaman görüyoruz şükür..


Afyon en iyi termal oteller


Afyon Termal Otellerine hiç gittiniz mi bilmiyorum ama geçenlerde iki günlük minik bir maceramız oldu Efe'mle ve bir termal tatil yapalım dedik.. Böyle araştırırken de Budan Termal Otel çıktı karşıma ve ani kararla haftasonu çıktık yola :)


Afyon termal oteller

Afyon termal pansiyon


Afyon biliyorsunuz Termal Turizm Başkenti diye geçiyor. Çok sayıda termal otelle de termal turizme katkıda bulunuyor.. Budan Termal Otel de 2013 den beri faaliyette bulunan, otobüs terminaline 4 km, havaalanına 55 km uzaklıkta bir otel.. Biz Konya'dan arkadaşımla birlikte aracımızla gittik ve hiç sıkılmadan 2.5 saatte otele vardık :)


Afyon Budan Termal Otel
Otelde isterseniz kahvaltılı isterseniz de biz gibi yarım pansiyon seçeneği ile kalabilirsiniz. Mevkisi kolay ulaşılabilir, sakin ve ferah bir yer.. Aynı zamanda da oldukça büyük ve 5 yıldızlı termal otel.


Otelde termal havuzlar, yarı olimpik yüzme havuzu, Türk hamamı, saunası, jakuzisi, Aquapark hepsi mevcut.. Ha biz en çok nerde vakit geçirdik derseniz tabiki dışardaki termal havuzda :) Ala Cart Restaurant in hemen yanı.. Hem yetişkin hem de çocuklar için havuz olunca Efem'le bu havuzlardan hiç çıkmadık.. 


Tüm yorgunluğunuzu, stresinizi öyle bir alıp götürüyor ki bu termal havuzlar aşırı dinlendiriyor sizi.. Hemen çıkınca acıkıp restauranttan birşeyler yiyorsunuz.. Saat 16:00/17:00 arası da çay saatiniz geliyor zaten :)


Havuzlar oldukça temiz, personeller oldukça ilgili. Bi ara rüzgar çıktı şemsiyeler sallanmaya başladı.. Personelin biri sağolsun koşup o sırada uyuyan Efe'nin başında bekledi düşünün yani.. Şemsiye düşmesin diye.. Böyle birçok örnek sayabilirim size.. Temizlik gün aşırı yapılıyor ve odaların temizliğinden de oldukça memnun kaldık. 


Budan Termal Otel yorumlarAfyon kaplıca otelleri


Kapalı aqualı havuzun suyu soğuk.. Bebekler ve çocuklar için hem kapalı hem de açık sıcak su havuzu var. Dışardaki havuzun suyu da sıcak ayrıca. Otelde ayrıca katılmaya fırsat bulamasak da şifa adına pek çok şey yapılıyor. 


Grup ve aileler için çamur ve bataklık mağarası, doktor balıklar, tuz mağarası, bataklık mağarası, ayak detoksları ve tıbbi masözler  bulunmakta. Çocuklar için geniş bir oyun alanı ve akşamları da canlı müzik programı var. Bu da en hoşumuza giden şeyler arasında.


Otelde eleştirebileceğim tek şey sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dışında suyun ücretli olması.


Sizler de hem şifa bulmak, dinlenmek ve eğlenmek hem de toplantı, lansman ve organizasyonlarınız için Budan Termal Oteli bi kenara yazabilirsiniz. Kaplıca işletme belgesine sahip oldukça donanımlı bir otel. Afyon 5 yıldızlı termal oteller arasında memnuniyeti en yüksek olan otellerden biri ayrıca. Bundan sonra da sık sık gideceğim termal oteller listeme kendisini ekliyorum:)

4 yorum:

Post Top Ad